Instagram Engelli Listesini Görme

Instagram, kullanıcıların istemedikleri kişiler ile iletişim kurma tercihlerini kendilerinin belirlediği bir platformdur. Bu sebeple herhangi bir kişinin size ulaşmasını, sizi arama sonuçlarında bulmasını ve sizlere özel mesaj yolu ile mesaj göndermesini engelleyebiliyorsunuz. Bir süre sonra engellediğiniz kişinin engelini kaldırmak istediğinizde engellenen kullanıcılar listesine erişmeniz gerekecektir. Bunun sebebi ise engellediğiniz bir kullanıcıyı tekrardan bulmak için kişi arama yöntemini kullanamadığınızdır. Hal böyle olunca “Instagram Engelli Listesi Görme” ile ilgili bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Instagram Engelli Listesini Görme

Instagramda Kullanıcı Nasıl Engellenir?

Herhangi bir kullanıcının artık platform üzerinde sizinle iletişiminin olmamasını istiyor ve bu sorunu kökten çözmek istiyorsanız yapmanız gereken şey kullanıcıyı engellemektir. Bu konuda birçok insan bilinçsiz olduğu için maalesef ki kişinin verdiği rahatsızlıklara katlanmak zorunda kalıyor. Bu durumun sonucu da kullanıcının platformdan artık tamamen uzaklaşması ile sonuçlanabiliyor.

Hiçbir şekilde bu tür bir zorunluluk içerisine girmeden aşağıda belirtilen adımlar neticesinde kişinin sizinle olan bağını tamamen koparabilir ve en azından sosyal medyada hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

 1. Instagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yapın.
 2. Bu adımdan sonra kullanıcı arama kısmının da yardımıyla birlikte kişinin profiline erişin.
 3. Profile girdikten sonra sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine tıklayın.
 4. Bu simgeye tıkladığınızda arasında “Engelle” seçeneğinin de bulunduğu birçok seçenek çıkacaktır.
 5. Buradan engelle butonuna basarak kişinin sosyal medyada size olan erişimini kaybetmesini sağlayabilirsiniz.

Bu işlemin ardından kişi tarafından size gönderilen özel mesajlar, yorumlar ve beğeniler tamamen silinecektir. Engellediğiniz kişiler ile olan iletişiminiz tamamen son bulacaktır.

Instagramda Bir Kişinin Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagram’da engelleme işlemini tamamladıktan bir süre sonra kişinin engelini kaldırmak isteyebilirsiniz. Burada maalesef ki daha önce arama kısmından kişinin profiline eriştiğiniz gibi erişim sağlama imkanınız bulunmayacaktır. Bu sebeple kişinin engelini kaldırmak için “Engelli Listesi Görme Nasıl Yapılır” sorusunun cevabını bulmanız gerekecek. Biz bu sorunun cevabını sizlerle detaylı bir şekilde aşağıda paylaştık.

 1. Instagram uygulaması aracılığıyla profilinize giriş yapın.
 2. Bir sonraki adımda sağ üst köşede bulunan “Üç Çizgi” butonuna tıklayın.
 3. Açılan seçenekler arasında en altta “Ayarlar” butonu olacak. Bu butona tıklayıp ayarlara erişin.
 4. Burada hesabınıza ait tüm ayarlara rahatlıkla erişebileceksiniz.
 5. Engelli listesi “Gizlilik” sekmesinde bulunuyor. Gizlilik sekmesine girin.
 6. Ekranı aşağıya doğru kaydırdığınızda “Engellenen Hesaplar” seçeneği karşınıza çıkacak.
 7. Bu seçeneğe tıklayarak engellediğiniz tüm hesapların engelini kaldırmak için bir sayfa açılacak.
 8. Engelini kaldırmak istediğiniz hesabın yanında bulunan “Engeli Kaldır” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Instagram Engelli Listesine Nasıl Ulaşılır?

Birçok instagram kullanıcısı platform içerisinde engellemiş olduğu kişileri tekrardan gözden geçirmek için engelli kişilerin bulunduğu listeyi erişmek istiyor ve bunu nasıl yapacağını bilmediği için internetten araştırıyor. Bu işlem tahmin edildiği kadar zor olmayıp instagram tarafından bir kategori halinde bizlere sunulmuştur. Hesap Ayarları seçeneğinin içerisinde farklı farklı varyasyonların arasında kendine yer bulmuş diyebiliriz. Bu listeye ulaşmak için aşağıdaki adımları teker teker uygulamanız yeterli olacaktır.

 1. Instagram uygulamasına giriş yapın.
 2. Profilinize erişin.
 3. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç çizgi simgesine tıklayın.
 4. En alt kısımda bulunan “Ayarlar” seçeneğini seçin.
 5. Açılan ekranda aşağı doğru kaydırın ve “Gizlilik” sekmesini bulun.
 6. Bu sekmenin içerisinde “Engellenen Hesaplar” kategorisi olacak.
 7. Bu kategoriden daha önce engellediğiniz tüm hesapları görebilirsiniz.

Instagram Engelli Listesini Takipçilerim Görebilir Mi?

Her fırsatta söylediğimiz gibi instagram profiliniz size özeldir ve yaptığınız işlemler kolay kolay diğer kullanıcılar yani takipçileriniz ile paylaşılmamaktadır. Bu sebeple platform içerisinde engellediğiniz hiçbir kullanıcının bilgisi aynı şekilde kişiler ile paylaşılmıyor. Bu engelli kişiyi sadece siz bilirsiniz.

Birini Engellediğimde Karşı Tarafa Bildirim Gider Mi?

Instagramda herhangi birini engellediğinizde hiçbir şekilde karşı tarafa bildirim gitmez. Her ne kadar böyle olsa da bu durum karşı tarafın onu engellediğinizi anlamayacağı anlamına gelmiyor. Bu kişi tarafından önem verilen biriyseniz kişi farklı bir hesap açarak arama kısmında kullanıcı adınızı arttığında size erişip ancak kendi hesabı ile erişemezse engellediğinizi anlayacaktır. Bu konuda tam gizlilik olmadığını dile getirmekte fayda var.

3 Dakika Önce İzmir'den bir müşteri Instagram 500 Gerçek Takipçi paketi için sipariş oluşturdu.